Продавець КОМФОРТНИЙ СВІТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
20 відгуків
КОМФОРТНИЙ СВІТ
+380 (97) 268-84-77
+380 (67) 674-26-65
+380 (32) 240-58-01

Вибираємо надійну охорону для будинку або квартири, захист від злому, пожежі та затоплення

Якщо ви задумалися про те, щоб зробити свій будинок безпечним і захистити своє майно від крадіжки, то ця стаття допоможе розібратися в тому, які бувають види охоронних систем, які існують системи безпеки, що вони в себе включають, що потрібно врахувати при покупці і чи можна встановити і підключити системи безпеки самостійно.

Зміст:

1. Які бувають системи безпеки
1.1. Система охоронно-тривожної сигналізації (СОТС)
1.2. Системи контролю доступу (СКУД)
1.3. Відеоспостереження
1.4. Інженерно-технічна укріпленість (УВП)
2. Види охоронних систем
3. Що входить в систему домашньої безпеки
4. Що потрібно врахувати до покупки

Які бувають системи безпеки

Система охоронно-тривожної сигналізації (СОТС)

Навіщо потрібна охоронна сигналізація і які функції вона виконує.

Усі види сигналізацій можна розділити на три категорії:

Провідні

У дротових сигналізаціях сигнал від датчиків до централі йде по кабелю.

Бездротові

В бездротових сигналізаціях сигнал від датчиків передається по радіоканалу.

Гібридні

Це комбінація дротової і бездротової систем, відповідно сигнал передається по проводах, і по повітрю.

За останній час бездротові системи стали складати серйозну конкуренцію провідним системам, які довгий час були лідерами на ринку систем безпеки. Бездротові рішення легко монтуються і мають додаткові функції, які посилюють безпеку об'єктів. Тепер це не тільки охоронна сигналізація, а домашня безпека та охоронна система вдома, проста в установці і обслуговуванні.

Також в залежності від типу зв'язку вони можуть бути:

Односторонні

Односторонні системи існують з тих пір, як з'явилися пульти дистанційного управління. Термін «одностороння» відноситься до схеми зв'язку між пультом дистанційного керування і системою безпеки. При натисканні на кнопку на пульті дистанційного керування, він посилає сигнал постановки або зняття з охорони.

Двосторонні

Це сигналізація зі зворотним зв'язком, що дозволяє здійснювати контроль над подіями, і, при тривозі, отримувати повідомлення, а також зв'язуватися з людьми в зоні контролю. Для цього в конструкції GSM сигналізації з двостороннім зв'язком є динамік і мікрофон. В цьому випадку, фактично, GSM сигналізація зі зворотним зв'язком використовується як телефон для переговорів.

Зв'язок з системою безпеки на базі смартфона дає вам повний контроль над вашою системою безпеки за допомогою телефону. Поки у вашого телефону є доступ в інтернет, ви зможете отримувати повідомлення перебуваючи в будь-якій точці світу.

Підключення до пульта охорони

Дуже важлива опція всіх сигналізацій - це можливість поставити її на пульт охорони. У більшості випадків, зловмисники краще не заходити в квартиру, якщо вона стоїть під охороною.

Види датчиків

Види захисту

Захист від підроблення сигналу

Наявність автентифікації пристроїв унеможливлює підроблення, і, отже, відключення системи і керування датчиками віддалено від імені власника.

Захист від сканування

Наявність зашифрованого каналу передачі даних виключає перехоплення сигналу від хаба до датчика і навпаки

Захист від глушіння сигналу

Глушіння використовуються, щоб перешкодити передачі тривог в бездротових системах безпеки. Воно може бути спрямоване як на окремі датчики, так і на систему безпеки в цілому.

 

Інші параметри

Управління зі смартфона

Безперечною перевагою буде наявність мобільного додатку для управління всіма датчиками зі смартфона. Включення і відключення сигналізації, повідомлення від тривозі, який датчик спрацював і в якій кімнаті. Якщо до системи підключені відеокамери, то, все, що відбувається в будинку або офісі можна побачити в додатку з будь-якої точки світу.

Додавання датчиків

Можливість розширення системи при необхідності докупити кілька датчиків, а не купувати нову сигналізацію, наприклад, при переїзді або підключенні функції автоматизації розумного будинку.

Термін служби батарейок

Надійність акумуляторів є також одним з найважливіших параметрів при виборі сигналізації. Необхідність часто міняти батарейки, знімати і встановлювати датчики, хвилюватися, не закінчується заряд, може доставити масу незручностей, так як датчик може не спрацювати з низького заряду батареї.
Саме тому, сигналізації Ajax, найтитулованішою сигналізації в Європі, встановлені батареї терміном служби до 7 років.

Гарантійний термін

Гарантійний термін повернення або заміни обладнання при наявність заводських дефектів, повернення товару, якщо він не підійшов за якимись параметрами і відмінна технічна підтримка, все це говорить про виробника, заслуговує довіри.

Сценарії автоматизації

Дозволяють підвищити безпеку будинку або квартири.

Сценарії - це підвищений рівень захисту. Вони допомагають системі безпеки не тільки виявити загрозу, але і почати активно їй протидіяти. Вмикання та вимикання освітлення за розкладом, відкривати і закривати автоматичні двері, ворота, ролокасети, включення опалення за графіком, імітація наявності господарів в приміщенні.

Системи контролю доступу (СКУД)

Що таке система контролю доступу?

Система контролю доступу - це управління доступом до будівлі або певних приміщень. Система контролю доступу зазвичай складається з:

  • пристрої контролю доступу, такі як карти доступу і зчитувачі карт,
  • панель керування доступом з допомогою біометричних даних, розпізнавання осіб, визначення сітківки ока, відбитків пальців та інше,
  • обладнання для введення пароля.

Системи контролю доступу знижують ризик, пов'язаний з крадіжкою даних і товарів, а також підвищують безпеку співробітників. Зазвичай вони встановлюються за допомогою двох - або багатофакторної ідентифікації. Для цього може знадобитися магнітна карта і пароль.

Відеоспостереження

Одне з найбільших переваг відеоспостереження - це можливість знати, що відбувається в будинку або квартирі у вашу відсутність. Незалежно від того, чи перевіряєте ви своїх дітей, домробітницю, домашніх тварин або колекцію екзотичних коштовностей, відеокамера для домашнього спостереження стане відмінним помічником для контролю за подіями на відстані.

Крім того, одним з важливих якостей є привабливий і, в теж самий час, стриманий і стильний дизайн. Важливо, щоб відеокамера виглядала відповідно дизайну, але і не занадто виділялася і привертала до себе увагу.

Види відеоспостереження

По виду використовуваного сигналу дані системи можна розділити на: аналогові і цифрові.

За місцем установки:

  • для внутрішніх приміщень,
  • для вулиці.

За способом передачі даних:

  • 3G інтернет,
  • Wi-Fi.

За способом зйомки:

  • Денні камери,
  • Нічні камери
  • Теплові камери

За зовнішнім виглядом:

  • купольні камери,
  • кульові камери,
  • панорамні камери.

 

Інтеграція сигналізації та відеоспостереження

Сучасні системи дозволяють поєднувати системи безпеки і відеоспостереження в одному мобільному додатку. Передача даних відбувається по протоколу RTSP — на даний момент це стандарт на ринку відеоспостереження. В основному всі камери будь то професійні або для аматорського користування використовують протокол RTSP.

 

Відеоспостереження з записом в хмару

Більшість домашніх камер відеоспостереження використовують хмарні сервіси для зберігання і надання віддаленого доступу до створених матеріалів. Це означає, що відео, записані камерою, не будуть збережені на самій камері. Деякі моделі мають слоти для карт пам'яті microSD, запис відео ведеться в самій камері.

 

Відеодомофон з записом

Для підвищення безпеки свого будинку або бізнесу, установка відеодомофона може забезпечити додатковий рівень контролю доступу до вашої власності. Це дозволить віддалено перевіряти відвідувачів, відкривати двері і ворота і навіть перевіряти стан своєї родини або працівників, не виходячи з кімнати, так як за допомогою відеокамери можна спостерігати що відбувається як зовні, так і всередині приміщення.

Інженерно-технічна укріпленість (УВП)

В якості захисту будинку використовуються решітки на вікна, додаткові закриті тамбури, оснащені засобами безпеки, укріплені двері і додаткові замки.

Вхідні двері та вікна

Це перша перешкода на шляху зломщиків. Один з найпоширеніших способів проникнення грабіжників в будинок - прямо через вхідні двері. Купуючи міцні двері і замки з засувом, ви значно ускладните їх роботу.

Зламостійкі вікна

Дуже часто зловмисники проникають в будинки через вікна і балконні двері, зламуючи стулку склопакета. В якості додаткового захисту можна закрити вікно ґратами.

Зламостійкі вікна - це укріплені вікна, що мають глухі склопакети. Вони є переважними проти проникнення зломщиків. Часто встановлюються у підвальних приміщеннях, так як при установці вище першого поверху з'являється складність в обслуговуванні і мийці таких вікон. В якості додаткового захисту можна закрити його за ґратами.

Домофони та відеодомофони

В будинку або квартирі, важливо знати, хто стоїть біля вхідних дверей, коли дзвонять у двері. З допомогою відеодомофона можна бачити, хто за дверима, без необхідності відкривати або відповідати на дзвінок.

Самого наявності обладнання для відеоспостереження, камери відеоспостереження або відеодомофона, достатньо, щоб потенційні злочинці двічі задумалися перед проникненням у вашу власність.

Консьєржі

Крім готелів, у деяких підприємств і багатоквартирних будинків є консьєрж, що звичайно, стежить за усіма вхідними і вихідними людьми, а також стежить за порядком.

В деяких випадках цю функцію виконують охоронці. Консьєрж-охоронець діє як дуже ефективний стримуючий чинник для будь-якого потенційного злочинця.

Види охоронних систем для будинку

Домашні охоронні системи, що забезпечують безпеку заміського будинку, можна розбити на кілька типів:

Автономні охоронні системи

Сюди включаються охоронні сигналізації домашнього типу. Кращі охоронні системи для дому, як правило, складаються з датчиків, які можуть в автоматичному режимі відслідковувати проникнення в приміщення, розбиття скла, глушіння і відрив датчиків. Такі системи відправлять сигнал на пульт управління охоронної компанії і власнику на мобільний телефон.

 

Система аудіо та відеоспостереження

Дані системи відрізняються тим, що включають в себе пристрої для аудіозапису та відеокамери для спостереження і запису відео всередині приміщення або на вулиці.

 

Системи контролю доступу

Це різні пристрої, що керують відкриттям дверей, воріт, електронними замками та іншими механізмами, які забезпечують доступ в певні приміщення або зони.

 

Система розумний будинок

Цей тип забезпечує не тільки функцію охорони та оповіщення при тривозі, а також контролює електропостачання, подачу газу і води. Може за розкладом включати або відключати прилади, опалювати будинок до приходу господаря, перекривати газ, електрику і воду в разі спалаху або протечки.

 

Що входить в систему домашньої безпеки

Які основні елементи в домашній системі безпеки?


 

Що потрібно врахувати до покупки охоронної системи

Перш ніж купити охоронну сигналізацію, задайте собі ці питання і заздалегідь продумайте всі можливі варіанти, адже в майбутньому, можливо, щось зміниться. Наприклад, у будинку з'явиться нова споруда і будуть потрібні додаткові датчики чи зможе система зберегти високий рівень безпеки через 5-7 років.

1. Провідна, безпровідна або гібридна сигналізація

Кожен вид має свої плюси і мінуси. Надійність залежить від виробника і якості самої системи, а також наскільки відповідально розробники підходять до питань захисту даних. Тут доречно буде з'ясувати, чи має система сертифікацію, яка захист від помилкових спрацювання і наскільки легко обдурити або зламати систему.

 

Провідна сигналізація: переваги та недоліки

Переваги:
 

  • Цей тип існує вже давно і на ринку сформувався великий вибір виробників і компаній, що займаються установкою.


Недоліки:
 

  • Не підходить для приміщень з новим ремонтом, так як потрібно руйнувати стіни для проводів. В іншому випадку, кабелі будуть прокладені поверх стін, що може сильно зіпсувати зовнішній вигляд і дизайн приміщення.
  • При переїзді неможливо забрати з собою.

 

Бездротова сигналізація: переваги та недоліки

Переваги:
 

  • Бездротові системи легко встановлювати (можна самостійно).
  • Немає проводів.
  • Вартість приблизно дорівнює провідним системам (а, якщо враховувати вартість робіт по монтажу, то може бути і нижче).
  • Останні моделі мають стильний дизайн і невеликі розміри.
  • Існують датчики, що мають термін служби без заміни батареї до 7 років.
  • При переїзді датчики можна забрати з собою і встановити на новому місці.


Недоліки:
 

  • Старе покоління бездротових сигналізацій має слабозащищенный радіоканал і односторонню передачу даних.

 

Гібридна сигналізація: переваги та недоліки

Переваги:
 

  • Поєднує в собі найкраще з дротової і бездротової сигналізацій


Недоліки:
 

  • Явних недоліків немає

2. Установка сигналізації самостійно або за допомогою фахівців

 

В даний час монтаж і налагодження сигналізації стає все простіше і доступніше для звичайного користувача. Якщо вибрати готовий комплект бездротової сигналізації, то установка не буде проблемою.

Наприклад, встановлення базового комплекту від Ajax займе лічені хвилини. З ним може впоратися будь-яка людина, яка вміє користуватися інтернетом і має електронну пошту.

3. Управління дистанційно через смартфон

Ця можливість дозволить контролювати те, що відбувається з будь-якої точки світу за допомогою мобільного додатку. При цьому необхідно переконатися, що ваша операційна система підтримується даним додатком.
Або іншими словами, більш просто, такий тип захисту будинку можна буде назвати

 

охоронна сигналізація для дому з переглядом через телефон

4. Де буде встановлена система, на вулиці або в приміщенні

Якщо планується установка системи на вулиці, то необхідно враховувати матеріал датчиків, температурний режим, стійкість до вологості і матеріалів проводів і кріплень.

5. Можливість додавати датчики по мірі необхідності

При виборі системи безпеки бажано врахувати можливість просто додати кілька датчиків або камер, щоб в майбутньому не купувати нову систему.

6. Що ще можна підключити до системи безпеки

До системи можна підключити контроль освітлення, сценарії включення і відключення світла і приладів за розкладом, управління обігрівом будинку або аварійне відключення електрики у разі пожежі або води при протіканні.

7. Потрібно підключення відеокамер або досить фотофіксації

Якщо необхідно вести відеоспостереження, то уточнити сумісність з необхідними відеокамерами. Відеокамеру слід вибирати в залежності від того, де буде проводитися спостереження, на вулиці або в приміщенні.

Також слід врахувати наступні параметри:
 

  • нічне бачення
  • якість відео
  • дальність зйомки
  • температурний режим
  • водонепроникність
  • захист від злому
  • дозвіл


Крім дозволу, також враховуйте полі зору. Всі камери відеоспостереження мають ширококутні лінзи, але не всі кути однакові. В залежності від поля зору об'єктиву він може бачити від 100 до 180 градусів. Це великий діапазон з точки зору конуса огляду камери. Якщо ви хочете спостерігати за великою площею, вам слід вибирати камеру з дуже широким полем зору. Можливість механічного панорамування і нахилу камери також є великою перевагою.

8. Яку якість відео необхідно

Хоча 1080p зазвичай є стандартним дозволом для камер, існують моделі з сенсорами з більш високою роздільною здатністю. Деякі камери для внутрішніх приміщень мають лінзи з оптичним зумом, майже всі мають цифровий зум, який обрізає і збільшує все, що камера записує. Чим більше мегапікселів має сенсор камери, тим більше ви можете збільшувати цифрове масштабування і при цьому чітко бачити об'єкти.

9. Чи повинна сигналізація не реагувати на домашніх тварин

Якщо у Вас вдома є тварини, то необхідно встановлювати датчики руху з імунітетом до тварин, а також можливістю контролювати спрацьовування датчиків через смартфон. Датчик руху, не реагує на тварин дозволить уникнути помилкових тривог

10. Можливість підключення до пульта охорони

Мабуть, це один з найбільш важливих індикаторів при виборі системи безпеки. Справа в тому, що охоронні організації беруть на пульт тільки системи, що мають сертифікацію.

Перед тим, як почати роботу з новим обладнанням охоронні компанії тестують системи. Якщо нова сигналізація доводить свою надійність, не дає помилкові спрацьовування, безпомилково визначає загрози, не дає збоїв, її приймають на пульт.

11. Потрібна тривожна кнопка

Тривожні кнопки бувають двох видів:
 

  • Провідні
  • Бездротові (можна прикріпити до будь-якої поверхні, наприклад під столом в офісі або магазині, або носити з собою (підходить також для літніх людей або дітей).


Бездротова кнопка, від компанії Ajax Systems може використовуватися в якості,

  • Тривожної кнопки для виклику охоронної групи.
  • Кнопки виклику допомоги
  • Є функція програмованого дії на короткий і довгий сигнал

12. Скільки користувачів підтримує система

13. Дальність дії сигналу

Варто звернути увагу на дальність дії радіосигналу між датчиками, зокрема між хабом (головної централлю) та іншими датчиками. Не завжди дані, зазначені виробником у точності відповідають відстані в реальних умовах. Це залежить від наявності перешкод, таких як меблі, стіни, перекриття між поверхами. Отже, чим більше заявлена дальність роботи радіосигналу, тим більшу площу може охопити система безпеки.

Наприклад, централі Ajax підтримують зв'язок з датчиками на відстані до 2000 метрів на відкритій місцевості. Для приміщення - це дальність дії для 3-4 поверхів.

Не варто дивуватися, що, якщо виробником була вказана дальність роботи до 150 метрів, а зв'язок між датчиками і хабом загубиться в межах трикімнатної квартири.

14. Які канали звязку використовуються для передачі сигналу

При виборі системи дуже важливо дивитися також на кількість каналів зв'язку. І, чим більше каналів, тим вище шанс, що система зможе сповістити про загрозу в потрібний момент. Сучасні централі мають канали:

  • Ethernet
  • Wi-Fi
  • GSM

Дуже важливо, щоб канали не були одного типу. Якщо в централі встановлено навіть три GSM-модуля, вважайте, що у вас тільки один канал. Велика ймовірність, що при глушении цих частот система буде повністю відрізана від зовнішнього світу і не зможе відправити сигнал тривоги власнику і на пульт охорони.

15. Наявність резервного акумулятора

Чим вища ємність резервного акумулятора, тим довше система може працювати без електроенергії. Краще всього вибирати централі з резервним акумулятором, який забезпечує не менше 5 годин автономної роботи.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner