Продавець КОМФОРТНИЙ СВІТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
20 відгуків
КОМФОРТНИЙ СВІТ
+380 (97) 268-84-77
+380 (67) 674-26-65
+380 (32) 240-58-01

Методи монтажу кабелю для обігріву труб. обігрів трубопроводу

Обігрів труб - призначення системи

Кабельні системи обігріву трубопроводів призначені для захисту рідини від замерзання й труб від ушкоджень у зимовий період. Матеріали, які використовуються для теплоізоляції трубопроводів, не дозволяють повністю виключити втрати тепла. Кабельні системи обігріву труб застосовують на трубопроводах різного призначення: прокладених під землею, у неопалюваних приміщеннях, на відкритому повітрі. Нагрівальні кабелі встановлюють як зовні трубопроводів, так і всередині них. Системи обігріву труб легко встановлюються без застосування дорогого обладнання та інструменту, не вимагають постійного обслуговування й профілактичного ремонту. При установці на підземних трубопроводах зменшується глибина їх залягання, що також знижує їх загальну вартість.

Температура обігріву контролюється за допомогою терморегуляторів. Принцип роботи системи керування простий: за допомогою датчіків відслідковується зміна температури й включається обігрів труб, якщо це необхідно.

Теплоізоляція труби

Для ефективної роботи системи обігріву, необхідно забезпечити в гарну теплоізоляцію трубопроводу, щоб звести до мінімуму втрати тепла. В якості теплоізоляції рекомендується застосовувати матеріали, що мають мінімальний коефіцієнт теплопровідності, розроблені спеціально для трубопроводів. Поверх утеплювача кріпиться гідроізоляція, що захищає теплоізоляцію від намокання (що призводить до збільшення коефіцієнта теплопровідності) і механічних пошкоджень.

Розрахунок потужності

Для компенсації теплових втрат уздовж труби монтується нагрівальний кабель.

Погонна потужність В даному випадку погонна потужність розраховується з урахуванням кількості ниток кабелю на метр труби. . тепловиділення кабелю повинне бути більше втрат тепла на погонний метр трубопроводу.
Основні параметри, що впливають на вибір потужності нагрівального кабелю - тепловтрати трубопроводу, які залежать від його розміру (діаметр і довжина), різниці температур, товщини і якості зовнішньої теплоізоляції. Розрахувати тепловтрати можна, використовуючи наступну формулу:
Q = 2п *k*L* (Твн. - Тзов.) / Ln (D / d), де

Q-тепловтрати, Вт
п - константа = 3,14
k - коефіцієнт теплопровідності теплоізоляції, звичайно = 0,04 Вт/м20С
L-довжина труби, м
Твн. - Температура рідини в трубопроводі, 0С
Тзов. - Температура зовнішнього повітря або землі, 0С
D - зовнішній діаметр трубопроводу з теплоізоляцією, мм
d - внутрішній діаметр трубопроводу, мм

Розраховане значення тепловтрат потрібно збільшити в 1,4 рази (коефіцієнт запасу).

Монтаж кабелю

У більшості випадків нагрівальний кабель монтується зовні трубопроводу. На практиці застосовують три варіанти кріплення кабелю, що гріє на поверхні труби:

1. Кабель укладають уздовж труби в одну або кілька паралельних ліній, залежно від розрахункової потужності.

2. Кабель укладають на трубі по спіралі з певним кроком, що дозволяє зберегти розрахункову потужність.

3. Кабель укладають на трубі хвилястою лінією. Цей спосіб застосовують, коли нагрівальний кабель довший труби, що обігрівається, але немає можливості укласти його по спіралі або прокласти у дві нитки.

Гріючий кабель щільно укладається на поверхні трубопроводу й по всій довжині закріплюється липкою алюмінієвою стрічкою.

Датчик терморегулятора встановлюється між лініями або витками нагрівального кабелю.

Резистивні кабелі
Смороду володіють постійним опором по всій своїй довжині. В такому кабелі знаходиться внутрішня жила, яка зроблена з матеріалу з високим опором, яка виділяє тепло коли по ній проходити струм.

Жила повністю укладена в пластикову ізоляцію, з мідною опліткою зверху. Подібні кабелі не можна різати і поставляються смороду певної довжини. Потужність резистивних кабелів - постійна, становить від 23 до 28 Ват на метр довжини. Рекомендується встановити термодатчик. Термодатчик відключає систему обігріву коли досягається певна температура. При монтажі резистивний кабель потрібно обов'язково заземлити і виключити можливі перехлести, які можуть привести до його перегріву.

Саморегулюючі кабелі
Вони мають змінний опір, на відміну від резистивних. Тобто, їх опір змінюється в залежності від температури. Коли температура знижується тепловіддача збільшується, а коли температура підвищується, відповідно, потужність кабелю падає. Такий кабель створений у вигляді двох жил, які розділені між собою полімерним матеріалом, що проводити струм. Саморегулюючі кабелі використовуються, найчастіше для обігріву питного водопроводу і побутових трубопроводів, які знаходяться в будинку. Такі кабелі можна розрізати на відрізок довільної довжини і з'єднання єднувати муфтами.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner