Кошик
8 відгуків
ТОВ КОМФОРТНИЙ СВІТ
+380972688477
+380322405801

Підігрів грунту в теплицях

Для прискорення зростання і розмноження рослин в оранжереях і теплицях, а також для продовження сезону збору врожаю, грунт можна починати підігрівати відразу ж з приходом весни.

Крім того, підігрів грунту полегшує процес вирощування теплолюбних рослин, які зазвичай ростуть тільки в субтропічних (тропічних) широтах.

Системи підігріву грунту використовують в оранжереях, на клумбах, грядках з розсадою і боксах для пророщування насіння.

Встановлювана потужність для підігріву грунту в теплицях

Для досягнення оптимальної температури ґрунту зазвичай потрібно потужність 75 - 100 Вт / м2. Потужність нагрівального кабелю не повинна перевищувати 18-20 Вт / м, так як при дуже високій температурі імовірний ризик пересушити кореневу систему рослин.

Щоб мінімізувати втрати тепла вниз, необхідно використовувати сучасні теплоізоляційні матеріали з низьким коефіцієнтом вологопоглинання (наприклад, спінений полістирол).

Теплоізолятор повинен бути покритий 10-й сантиметровим шаром піску (гравій не допускається), в який укладають нагрівальний кабель таким чином, щоб товщина шару піску над і під ним була по 5 см. Відстань між витками кабелю повинно бути близько 15 см.

На шар піску, насипаний над кабелем, укладають металеву сітку або мат для захисту кабелю від пошкоджень лопатами або іншими будівельними інструментами. Родючий ґрунт насипають поверх піску.

Вибір обладнання для підігріву грунту в теплицях

Для таких систем зазвичай використовують кабелі потужністю 18 - 20 Вт / м. Для регулювання температури грунту в оранжереях використовують терморегулятор. Датчик повинен бути поміщений в грунт. Оптимальна температура грунту залежить від виду рослин і їх віку (необхідно проконсультуватися з фахівцем-ботаніком).

В оранжереях середня температура на рівні коренів становить від 15 ° С до 25 ° C. На клумбах і грядках з розсадою може досягати 30 ° С.

Попередні статті